Když sem nepíšu, jsem aktivní zde:
http://bep-fansite.blog.cz

Live the dream! - 2. část

7. března 2014 v 20:27 | RoyalRebel |  Povídky
Uaaaaa! Zívám a s knihami pod paží kráčím chodbou k učebně Tvůrčího psaní. Od toho šoku s modelingovou soutěží a její pořadatelkou jsem se jen tak tak zvládla vyspat. Pak mně to najednou trklo. "Madeline je ve školní radě?" brblám si pro sebe. Blondie přece říkala "na naší škole se slýchává, že školní rada uspořádá modelingovou soutěž". A pak i se svým překvapením pronesla, že to pořádá Madeline Hatterová.
Řítí se ke mně zrzavá postava v zelených mini šatičkách. "Čau Ashlynn," zdravím ji ospale. "Nazdárek Briar," mává s úsměvem. Strká mi pod nos cosi vypadající jako nějaký leták. Že by reklama na novou kolekci v jejím butiku? Zíííív, dávám si ruku před pusu. "To to je, uaaaa?" ptám se svou zívající řečí. Ashlynn celá jen září. "Hádej, můžeš třikrát. Vidělas včerejší dopolední zpravodajství v Mirror cast show?" Dolní čelist mi padá k zemi, opět. Přebírám si letáček a strkám si ho blízko před krásně namalovaný hnědý oči. Že tam není napsáno pořadatelka Madeline Hatterová, prosím, že to tam není! Ve své podstatě bych se té přehlídky i zúčastnit chtěla, jenže ne, kdyby to pořádala cáklá dceruška Šílenýho kloboučníka!
Zaostřuju na letáček a hledám slovo pořadatel, hledám slovo pořadatel… kdepak se mi schováváš? Aaa, tady. Stojí tu. To snad ne. Sakra! To víte že jo! Stojí tu Pořadatelka: Madeline Hatterová! Zírám na Ashlynn. "Fakt?" ptám se nevěřícně. "To přece nemůžete myslet vážně. A vůbec - odkdy je Maddie ve školní radě? A odkdy seš tam ty Ash?" Chrlím na ni otázky jak oheň. "Nevím, to už je dávno." Do háje, já už nemám přehled. Na týhle škole se prostě strácím! Ale co… "Počkat, počkat," říkám a zakládám si ruce v bok. "Proč nejsme ve školní radě třeba my s Apple místo Madeliny?" Pro vysvětlení, přezdívku Madelina jsme vymyslely s Apple, když jednou ta šílená holka předvedla v jídelně na stole zvláštní taneček. Ashlynn žmoulá v rukou několik desítek dalších letáčků. "No," hlas se jí klepe, jak kdyby se mně bála. "Nejsem si jistá, ale myslím, že Apple už tam je." Tak ale dost! Teď už jsem fakt rozzuřená! "COŽE?!" řvu tady na celý kolo. Ashlynn přikyvuje, jemně mi mává a odchází pryč. Fakt super! To si ještě s princezničkou Sněhurenkou vyřídím! Proč mi to sakra neřekla? Já vím že s teďka chovám jako totální sobec ale vžijte se trošku do mý situace!
Ach jo, to dneska Tvůrčí psaní zahájím fakt úžasně! No nic, radši bych měla jít na vyučování, nebo přijdu pozdě. Hm!

Po celou hodinu si naštvaně pohrávám s tužkou a pozoruju profesorku, jak píše na velikou tabuli osnovy pro nějaké zvláštní příběhy s magickými osudy, nebo co to říkala. Furt se mi honí hlavou, co mi řekla Ash. Proč se všechno obrací proti mně? Profesorka se otáčí k tabuli zády a k nám obličejem. "A kdo mi řekne co že je vlastně ten příběh s magickými osudy?" ptá se a rozhlíží se po třídě. Já to samozřejmě nevím. Jak bych to mohla vědět, když se tu zabývám školní radou? To je snad důležitější, ne? "Hmm? Třeba Briar?" Ouu, sakra!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Thalia, companion of the Doctor Thalia, companion of the Doctor | Web | 7. března 2014 v 22:28 | Reagovat

Jak najednou všichni píšou povídky :D Máš strašně podobný styl... Vím že jsem takový už někde viděla (myslím styl psaní), ale absolutně si tě k nikomu nemohu přirovnat :D Každopádně super duper .D

2 Maruška Maruška | 8. března 2014 v 9:07 | Reagovat

Hodně lidí piše teď povídky z pohledu rovnou postavy a ne zádného vševědícího vypravěce. :-D Moc hezké, je to psané jako...hmm jako deníček :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama