Když sem nepíšu, jsem aktivní zde:
http://bep-fansite.blog.cz

Live the dream! - 1. část

7. března 2014 v 19:34 | RoyalRebel |  Povídky
Vycházíme s Apple z jídelny a vykračujeme si lehkým krokem ke koleji. Apple mně dneska pozvala k ní, abychom si spolu trošku roztřídily šatník. Naše vysoké podpatky klapou po zemi a všichni se za tím zvukem otáčí. Je to příjemný pocit, být středem pozornosti,
"Tedy řeknu ti, Briar," spouští na mně Apple před zraky zvědavých studentů. "Na dnešním zákusku jsem si pochutnala jako nikdy." Hm, taky aby ne. Byl to jablkový koláč. Samozřejmě by jí udělalo asi ještě větší radost, kdyby to byla jablka otrávená od Raven.
Uculuju se. "Taky mi chutnal," kývu hlavou. "Stavíme se u mé skříňky?" Apple gestikuluje jakože ano. A tak tedy vyrážíme směrem k učebně Historie zlých zaklínadel. Tam mám totiž skříň.
Za pár minutek jsme dorazily. Otáčím zámkem a lezu do skříňky. Kdepak mám…. Ááá, tady je zrcátko a řasenka. Otvírám řasenku a štětinovým kartáčkem si přejíždím řasy. Hmmm, nevypadám špatně!
Apple mi stepuje za zády a rozhlíží se po okolí. Najednou její pohled spočine nade mně - k velké LED obrazovce, kde právě běží show naší kamarádky Blondie Lockesové - Mirror cast show.
"Koukej," upozorňuje mně Apple. "Běží dopolední zpravodajství." Blondie se zubí v reportérském křesle a ladně si podpírá rukama svůj roztomile vypadající obličejík. Zlaté vlasy se jí jen lesknou a pokaždé když jakkoliv hýbne hlavou, vytvoří se jí tam jakési vlnky. To mně vždycky fascinovalo!
"Vítejte u dopoledního zpravodajství Mirror cast show. Hlásí se Blondie Lockesová ze školního studia na Ever After High." Zavírám do skříňky řasenku a už sleduju LED obrazovku. "Začneme hlavní zprávou dne - na naší škole se slýchává, že školní rada uspořádá modelingovou soutěž, která se bude konat na náměstí ve Vesničce Na konci knihy. Zatím se moc detailů neví, ale zítra se budou rozdávat letáčky. Každý kdo se bude chtít přihlásit, ať podstrčí papírek se svým jménem pod dveře údajné pořadatelky…" Blondie se odmlčuje a zaostřuje zrak na své pomocné dokumenty. "…údajné pořadatelky Madeline Hatterové?" říká pak s nejistým hlasem. Já, Apple i ostatní studenti postávající u našich zadků máme čelist až na zemi. Že Maddie pořádá modelingovou soutěž? To jsem tedy zvědavá na ty letáčky. Určitě to Blondie popletla a pořádá to třeba…. Třeba Ashlynn. Ta má svůj módní butik..
Apple třepe hlavou a začíná se culit. "Snad do toho nechceš jít?" třeštím na ní oči. "Pořádá to Madeline, jak ses mohla doslechnout." Apple krčí rameny. "No a?" "Slyším dobře?" zakládám si ruce na hrudi. "Půjdeš do toho až se doopravdy dozvíme, kdo to pořádá." Apple si mne ruce. "Nooo," protahuje se. "Tady se nejedná ani tak o mně.." Valím oči a s pusou dokořán ukazuju tázavě prstem na sebe. Apple s úsměvem přikyvuje. "Hele, Apple, já nevím." Ale místo odpovědi kroutí hlavou a chytá mně kolem ramen. "Právě jsi před chvilkou řekla, že do toho půjdem, až se doopravdy dozvíme kdo je pořadatelem. Až na to že já do toho nepůjdu ale ty jo. Já už jsem i tak slavná." Protáčím panenky. Ale bohužel má pravdu.

No já nevím, nechám si to projít hlavou. Ale až se ujistím, že to nepořádá holka, která nosí na hlavě čajový hrnec a puntíkové silonky!

Pokračování příště

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cerise Hood Cerise Hood | 7. března 2014 v 20:32 | Reagovat

Krásny bude to každý den? :) ;)

2 RoyalRebel RoyalRebel | Web | 7. března 2014 v 20:51 | Reagovat

[1]: Nejspíš ano, jak to budu stíhat. :-)

3 Maruška Maruška | Web | 8. března 2014 v 9:01 | Reagovat

Hezký, co je špatné na Maddiině modní přehlídce. :-D

4 RoyalRebel RoyalRebel | Web | 8. března 2014 v 10:27 | Reagovat

[3]:No, Briar to vidí jako totální katastrofu! Srovnej si jejich styly. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama